Strona głownaKontakt

STADNINA KONI HUCULSKICH W NIELEPICACH

Forum dyskusyjne

jajacu
2008-11-04 08:22

Witajcie,
Jeśli ktoś bywał ostatnimi czasy (piątki/soboty lub w czasie Hubertusa) w stadninie mógł zauważyć kręcących się po ujeżdżalni facetów z łukami i strzałami etc. To byliśmy My - Jacek i Andrzej. Od jakiegoś czasu zajmujemy się łucznictwem tradycyjnym zarówno pieszym(Andrzej) jak i z konnym (Jacek). Zabawa z łukiem staje sie coraz bardziej popularna zarówno w Europie jak tez w Azji, i stopniowo powstają różne organizacje, stowarzyszenia zawody rankingi etc. W Polsce nie mamy jeszcze żadnego oficjalnego stowarzyszenia, ale spotykamy się kilka razy do roku w różnych miejscach w kraju i za granicą przy okazji wspólnych treningów lub zawodów. Ale nie to jest głównym tematem wątku.

Otóż uradziliśmy z Panem Marianem że łucznictwo jako forma rekreacji i wzbogacenia umiejętności jazdy konnej moż i powinno pojawić się też w Nielepicach. Póki co jest jesień, będzie zima, co nie sprzyja niestety konnej odmianie tej zabawy (szukanie strzał w mokrej trawie albo śniegu nie jest przyjemne i raczej kończy się utratą sprzętu...) natomiast ten czas można wykorzystać do treningu na ziemi i przygotowania do sezonu wiosna-lato i zajęć na koniach. Łucznictwo jest dosyć trudną sztuką i wymaga intensywnego treningu szczególnie w początkowej fazie, co z kolei procentuje w przyszłości w postaci celnych strzałów w pełnym galopie. A to jest wielka przyjemność i spora dawka adrenaliny!

Dlatego proponujemy co następuje:

1. Jacek i/lub Andrzej ze sprzętem łuczniczym będą obecni w soboty na terenie ujeżdzalni w godzinach przedpoludniowych - (okolo 9.30-12.00) - jeśli będą chętni (wierzę że będą!!!) użyczymy sprzętu i nauczymy podstawv w zakresie techniki strzału oraz odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące łucznictwa (na inne też możemy spróbować...).

2. W miarę rozwoju sytuacji zmieniać się będą zasady i sposób prowadzenia tych zabaw (to nie jest kurs, można podejść w każdej chwili i spróbować!). Stopniowo w miarę nabywania umiejętności zaczną się zajęcia z końmi (tzn. na koniach...)

3. Byłoby dobrze kontaktować się z nami przed zajęciami (mail, sms, telefon) aby upewnić się czy będziemy na 100% w sobotę i ewentualnie zadeklarować czas/godzinę kiedy chcielibyście sie łukami pobawić. Nie mamy wielkiej ilości sprzetu, a tłok na torze łuczniczym tez nie jest wskazany ze względów bazpieczeństwa!
namiary: JACEK jajacu@yahoo.co.uk (tel.694 682 217), ANDRZEJ a.abratowski@gmail.com (tel. 604253117). Postaramy się tak ustawić nasze zajęcia aby w soboty rano był przynajmniej jeden z nas. Jeśli będzie sytuacja że nie będziemy mogli się zjawić, napiszemy o tym w tym wątku z wyprzedzeniem!

Na początek tyle, myślę że więcej pytań i konkretów dotyczących łuków pojawi się w miarę rozwoju sytuacji!
pozdrawiam
Jacek

Stadnina Koni Huculskich, Nielepice 196, 32-064 Rudawa, tel. (0-12) 283 87 26,
Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach